Sheyla - Orientální břišní tance

Projekty

Orient Night

Od roku 2009 můžete v Brně navštěvovat orientální večery v hudebních klubech (začínali jsme v Bora Bora, Girandelle, Viva La Fiesta, v Two Faces, v Esperanze a v Savoyi). Na programu večera je vystoupení profesionálních a amatérských tanečnic především orientálních stylů. Na tyto akce zveme zajímavé hosty – Eglal, Vendulku Uhýrkovou, Shereen, Yaliu a pořádám většinou i semináře a jedná se pak o celovíkendovou akci.

Na tuto akci se můžete kdykoliv přihlásit jako účinkující! Každý může ukázat svůj tanec a zatančit si v pohodové atmosféře. Poslední Orient night se konala v prosinci 2017 a další plánuji opět před Vánoci.

Orient Vision z.s.

Je občanské sdružení, nyní zájmový spolek, který se snaží získávat podporu na projekty, které podporují českou taneční scénu a které zvyšují reputaci orientálního tance a jeho povědomí u laické veřejnosti. Spolupracovali jsme na projektu s EU, Ministerstvem vnitra, Jihomoravským krajem a Centrem pro cizince, na projektu SMOK pro mladistvé aj. Pořádáme festival Tales of Sahara, výstvay, přednášky a další akce. Webové stránky aktuálně nejsou v provozu.

Přednášky

Přednášky vyučuji průbežně během roku na akcích, festivalech a dalších projektech. Prednášku mohu udělat i na Vaší akci, máte-li zájem. Nabídku přednášek najdete v sekci Výuka. Kromě osobních přednášek také aktuálně občas dělám živá vysílání na facebooku pro tanečnice a připravuji podcasty.

Tales of Sahara

Festival, který pořádám návazně na Cairo Dreams a Glamour Orient Show se rozrostl na pětidenní a teší se velké návštevnosti a oblibě. Festival připravuji celý rok se sdružením Orient Vision z.s. a více se dozvíte na oficiálních stránkách festivalu www.festivaltance.com.

Orient Express

Byl orientální online magazín, který vznikl v roce 2009 a projekt byl ukončen roku 2014. Uváděli jsme články na nejrůzější témata – hudbu, tanec, překlady písní, kostýmy, interview, reportáže apod. Spoluredaktorkou byla například Badriyah, se kterou jsme magazín vymyslely, dále Dana Blahetová, Vilma Kaplanová a další. Aktuálně se magazín transformuje do e-booku.

Al Fayyum Dancers – v současnosti Awaleem

Profesionální taneční skupina, která se zabývala egyptským folklórem, indickým tancem a moderním orientem s rekvizitami. Skupina získala již mnoho ocenění a vystupovala na prestižních akcích v ČR i zahraničí. O aktuální skupině Awaleem se dočtete pod záložkou Sheyla – Skupina Awaleem.

Orient Bootcamp

O intenzivním tanečním tréninku jsme společně s Badriyah snili už dlouho a v roce 2013 se nám jej podařilo konečně uspořádat. Chtěli jsme udělat program více do hloubky, více praktický i s potřebnou teorií, na kterou většinou na seminářích nezbývá čas. Vznikl tak fyzicky náročný intenzivní trénink, který jsme díky jeho náročnosti nazvali Bootcamp. Program je velmi nabitý a první termín byl naplněný během dvou dnů a proto jsme vypsali i druhý. O další rok později jsme opět uskutečnily další Bootcamp, s jiným a novým programem. Aktuálně po dlouhé pauze připravujeme Orient Bootcamp na 2019!

Anketa Tales of Sahara

Novinka festivalu 2018 byla anketní soutěž TALES OF SAHARA awards 2018. Jedná se o anketní soutěž, kam může kdokoliv nominovat své favority do připravených kategorií. Finále proběhne online hlasováním veřejnosti z vybraných nominací, které získaly největší počet hlasů.

Proč anketní soutěž? Je to něco, co na naší scéně chybí a čím bych chtěla podpořit i netaneční soutěže, motivovat nové objevy, projekty a talentované choreografy.

Konference orientálních tanečnic

Každý rok se snažím vybírat zajímavá témata i osobité přednášející. Konference letos slavila 6. ročník a již připravuji ročník 2019. Konference je určena tanečnicím, lektorkám, ale i studentkám tance, které se chtějí vzdělávat nad rámec kurzů a seminářů. Na konferenci se věnujeme tématům osobního rozvoje, rozšíření znalostí (výživa, koučink apod.) a předávání zkušeností a znalostí od ostatních lektorek. Každý rok se nás v Brně sejde kolem 70-80 tanečnic a kapacita bývá naplněna dlouho před termínem. Další ročník budeme rozšiřovat, máte se na co těšit!

Projekty, kterých jsem se účastnila

Orient Art Club

Orient Art Club

Bylo mi ctí učit v Orient Art Clubu společně se Sahar a Karolinou v Praze a ve Vyškově. www.orientartclub.cz

 

Dance Life Expo

Dance Life Expo

Veletrh sportu a tance na brněnském výstavišti jsem měla možnost spolupořádat (sekci orientálního tance) v roce 2013.

 

Tančím, tedy jsem

Tančím, tedy jsem

Hostovala jsem v projektu Tančím, tedy jsem, Kathreen Derouet. Konkrétně s folklórním dnem, výukou a přednáškou.

 

Top Czech Bellydancers

Top Czech Bellydancers

Projekt Kathreen Derouet spojující české orientální tanečnice na jednom jevišti v její autorské choreografii.