Odborné články můžete číst na www.orientmagazin.net

Ukázky:

Historie a vývoj Raks Sharqi v Egyptě (autor Lenka Zychová)
Raks Sharki (klasický egyptský styl) je tanečním stylem, který vznikl teprve nedávno. Samozřejmě ze začátku vypadal zcela odlišně než dnes a během poměrně krátké doby se rozšířil téměř do celého světa. V tomto článku se dozvíte nejen o samotné historii, ale také o vývoji tance v Egyptě (kolébce tohoto stylu) za posledních několik desítek let.

Odkaz: http://www.orientmagazin.net/clanky/tanec/historie-a-vyvoj-raks-sharqi-v-egypte-24

 

Folklórní Styly Orientálního tance (autor Tereza Sheyla Klementová)
Saidi- Raks Al Assaya
Folklórní tanec pocházející z jihovýchodní části Egypta zvané Saidi. Raks Al Assaya je doslova tanec s hůlkou, protože Saidi může být i bez hůlky. Tančí se v egyptské galabeji- jednoduché šaty, na tradiční hudbu s rytmem Saidi (který je víc „zemitý“, proto se při tanci hlavně používají různé poskoky), dnes už i na moderní písničky. Je to velice hravý a veselý tanec. Původně toto tančili (a stále tančí) muži s tradiční rovnou holí (někdy se dvěma).

Odkaz: http://www.orientmagazin.net/clanky/tanec/folklorni-styly-orientalniho-tance-43

Etiketa v orientálním tanci (autor Tereza Sheyla Klementová, Lenka Adámková)
„aneb správné chování tanečnice a diváka“
První dojem tanečnice…
Jak víme, první dojem dělá hodně a přijít na vystoupení v ošoupaných teniskách a minisukni sice možná dobrý dojem vzbudí, ale spíše v jiném smyslu než ve kterém bychom chtěly. Nemusíte sice vypadat jako kdyby jste se právě vrátila z nákupů v Paříži, ale jistá elegance a slušné oblečení vám dodá profesionální vzhled a i když tomu nemusíte věřit, produkční daného vystoupení na to může dát a také to může hrát velkou roli v tom, jestli si vás znovu pozvou pro další vystoupení.

Odkaz: http://www.orientmagazin.net/clanky/tanec/etiketa-v-orientalnim-tanci-250

Reportáž TALES OF SAHARA 12.-16.10.2011 (autor Martina Ahmed Čermáková)‘
Brněnská orientální taneční scéna se v posledních dvou letech stává co do činnorodosti a úspěšnosti rovnocenným partnerem dalším výrazným středoevropským orientálním platformám. V polovině října jsme měli možnost přesvědčit se o tom během druhého ročníku festivalu Tales of Sahara, jehož program byl nabitý tanečními semináři a tematickými přednáškami o Orientu, a vyvrcholil sobotní galashow v Divadle Bolka Polívky.

Odkaz: http://www.orientmagazin.net/reportaze/doma/tales-of-sahara–412