Sheyla - Orientální břišní tance

pravidelné kurzy

Letní kurzy 2018

Udržujte si fyzičku i přes léto! Ať už chodíte do mých kurzů nebo jinam, můžete se přihlásit na jednotlivé prodloužené lekce v létě:

Pro mírně až středně pokročilé:
19.7. Ladnost a elegance v orientálním tanci
Lekce zaměřená na plynulé přechody v prvcích a kombinacích, na práci paží a držení těla v různých postojích. Nečeká nás žádné drilování, ale spíše zpomalení a soustředění se na to, na co na lekcích nebývá čas při nácviku kroků – na krásné ladné propojení prvků, kroků, paží…

9.8. Drum solo choreografie
Zaměříme se na akcenty a šimi a spojíme je v krátkou Drum solo choreografii, která bude nejen o akční technice akcentů a šimi, ale i o zábavě (a to především!). Přijďte se zapotit a ovládnout šimi!

23.8. Núbijský tanec
Na závěr léta se naučíme víc z núbijského tance (na lekci jsme zkoušeli záklaní krok, který není nutné znát pro účast na této lekci), jeho zázemí a spojíme tyto veselé kroky do krátké společné kombinace.

 

Pro začátečnice až mírně pokročilé:
17.7. Vlny v orientálním tanci
Lekce zaměřená na vlnivé prvky orientálního tance, osmičky i ladné a elegantní pohyby paží. Nečeká nás žádné drilování, ale spíše zpomalení a soustředění se na eleganci v tanci.

7.8. Šimi a akcenty (úvod do Drum sola)
Zaměříme se na akcenty a šimi a spojíme je v krátké Drum solo kombinace. Naučíte se principy Drum sola, zopakujete nejrůznější šimi  naučíte se nové kombinace tohoto stylu.

21.8. Na špičky a do prostoru
Na této lekci budeme trénovat různé prostorové kroky (i s těmi tradičními) a budeme si zvykat na tanec na špičkách. Zaměříme se i na krásné držení těla a pilovat budeme i různé postoje paží.

Přihlásit se můžete na jednotlivé lekce (nejpozději týden před konáním)

 • Začátek lekcí je vždy v 17:30 a lekce je dlouhá 1,5 hodiny a konají se ve Fusion / dance studio (Dominikánská 11/13, Brno)
 • Cena je 230 Kč za lekci a v případě přihlášení a účasti na 3 (nebo i více nehledě na pokročilost) je cena 200 Kč za lekci.
 • Pokud se nebudete moci lekce účastnit, můžete přijít na jinou nebo poslat za sebe náhradnici, kurzovné lze vrátit jen v případě zrušení ze strany lektorky.
 • Na lekci je nutné se přihlásit a zaplatit kurzovné max. týden před konáním lekce.
 • Na lekci si doneste pohodlné oblečení a dobrou náladu 🙂

Mírně pokročilé

Pro začátečnice, které začali v zimě 2017/2018. Pokračovat budeme v rozšíření tanečního slovníku o nové prvky a kroky. Těšit se můžete na další ochutnávku tance se závojem, nové techniky koordinace a izolace, a samozřejmě i další rekvizitu a taneční styl ze širokého spektra orientálního tance.

Chodili jste do jiného kurzu a nejste si jistí pokročilostí? Ozvěte se a lekci vyzkoušejte.

 • Začátek kurzu je 13.9.2018 a probíhá každý týden v 17:00, a koná se ve Fusion / dance studio (Dominikánská 11/13, Brno)
 • Cena za 20 navazujících lekcí je 2600 Kč.

Pokročilé 1

Pro tanečnice, které tančí 1-2 roky. Pokračovat budeme v rozšíření tanečního slovníku o nové prvky a kroky. Těšit se můžete hlavně na nové techniky koordinace a izolace, různé vrstvení prvků a více tance v prostoru. Taky nás bude čekat další ochutnávka tance s další rekvizitou a taneční styl ze širokého spektra orientálního tance. Ponoříme se i do dalších orientálních rytmů a kouzla hudby.

Chodili jste do jiného kurzu a nejste si jistí pokročilostí? Ozvěte se a lekci vyzkoušejte.

 • Začátek kurzu je 13.9.2018 a probíhá každý týden v 18:00, a koná se ve Fusion / dance studio (Dominikánská 11/13, Brno
 • Cena za 20 navazujících lekcí je 2600 Kč.

Ochutnávka orientálního tance

Chcete zkusit něco nového? Přijďte na nezávazný seminář, kde si zkusíte základní principy orientálního tance.

Součástí bude krátký teoretický úvod, ukázka tanečních rekvizit i psaná teorie pro domácí čtení. Hlavní náplní však bude samotný tanec, který si můžete vyzkoušet i jako úplní začátečníci nehledě na věk či kondici.

– Nepotřebujete žádnou výbavu, jen pohodlné oblečení.

 • Seminář se koná 29.9. v 14:30 ve Fusion / dance studio (Dominikánská 11/13, Brno
 • Cena za 1,5h seminář je 250 Kč.
 • kurz je možné závazně rezervovat po zaplacení nevratné zálohy 500 Kc nejpozději týden před jeho začátkem, zbytek je splatný na první lekci v hotovosti nebo převodem před zahájením kurzu
 • zameškané lekce je možné nahradit na jiném současně probíhajícím kurzu a to max. 3 lekce za sezónu, nejde převádět do další sezóny
 • kurzovné se účastnicím vrací pouze z vážných zdravotních důvodů (nutno doložit zprávu od lékaře, vrací se částka zbývající do konce kurzu od doby doručení zprávy) nebo v případě, že kurz bude zrušen (vrací se poměrová částka za neuskutečněné lekce)
 • v případě, že kurz nemůžete dále navštěvovat z jakýchkoliv jiných důvodů, je možné sehnat za sebe náhradnici, nikoliv však vrátit kurzovné
 • pohodlné oblečení
 • dobrou náladu 🙂
 • v případě, že je třeba mít nějakou vlastní rekvizitu, je to napsané u popisu kurzu/semináře

Určitě! V případě, že bude lekce náročnější, než jste očekávali, budete trénovat odlehčenou verzi. Pokud je pro lekci potřeba mít konkrétní znalosti, je to vždy popsané v popisu kurzu.