Sheyla - Orientální břišní tance

pravidelné kurzy

Letní kurzy 2018

Udržujte si fyzičku i přes léto! Ať už chodíte do mých kurzů nebo jinam, můžete se přihlásit na jednotlivé prodloužené lekce v létě:

Pro mírně až středně pokročilé:
19.7. Ladnost a elegance v orientálním tanci
Lekce zaměřená na plynulé přechody v prvcích a kombinacích, na práci paží a držení těla v různých postojích. Nečeká nás žádné drilování, ale spíše zpomalení a soustředění se na to, na co na lekcích nebývá čas při nácviku kroků – na krásné ladné propojení prvků, kroků, paží…

9.8. Drum solo choreografie
Zaměříme se na akcenty a šimi a spojíme je v krátkou Drum solo choreografii, která bude nejen o akční technice akcentů a šimi, ale i o zábavě (a to především!). Přijďte se zapotit a ovládnout šimi!

23.8. Núbijský tanec
Na závěr léta se naučíme víc z núbijského tance (na lekci jsme zkoušeli záklaní krok, který není nutné znát pro účast na této lekci), jeho zázemí a spojíme tyto veselé kroky do krátké společné kombinace.

 

Pro začátečnice až mírně pokročilé:
17.7. Vlny v orientálním tanci
Lekce zaměřená na vlnivé prvky orientálního tance, osmičky i ladné a elegantní pohyby paží. Nečeká nás žádné drilování, ale spíše zpomalení a soustředění se na eleganci v tanci.

7.8. Šimi a akcenty (úvod do Drum sola)
Zaměříme se na akcenty a šimi a spojíme je v krátké Drum solo kombinace. Naučíte se principy Drum sola, zopakujete nejrůznější šimi  naučíte se nové kombinace tohoto stylu.

21.8. Na špičky a do prostoru
Na této lekci budeme trénovat různé prostorové kroky (i s těmi tradičními) a budeme si zvykat na tanec na špičkách. Zaměříme se i na krásné držení těla a pilovat budeme i různé postoje paží.

Přihlásit se můžete na jednotlivé lekce (nejpozději týden před konáním)

 • Začátek lekcí je vždy v 17:30 a lekce je dlouhá 1,5 hodiny
 • Cena je 230 Kč za lekci a v případě přihlášení a účasti na 3 (nebo i více nehledě na pokročilost) je cena 200 Kč za lekci.
 • Pokud se nebudete moci lekce účastnit, můžete přijít na jinou nebo poslat za sebe náhradnici, kurzovné lze vrátit jen v případě zrušení ze strany lektorky.
 • Na lekci je nutné se přihlásit a zaplatit kurzovné max. týden před konáním lekce.
 • Na lekci si doneste pohodlné oblečení a dobrou náladu 🙂

Mírně pokročilé

Pro začátečnice, které začali v zimě 2017/2018. Pokračovat budeme v rozšíření tanečního slovníku o nové prvky a kroky. Těšit se můžete na další ochutnávku tance se závojem, nové techniky koordinace a izolace, a samozřejmě i další rekvizitu a taneční styl ze širokého spektra orientálního tance.

Chodili jste do jiného kurzu a nejste si jistí pokročilostí? Ozvěte se a lekci vyzkoušejte.

 • Začátek kurzu je 13.9.2018 a probíhá každý týden v 17:00.
 • Cena za 20 navazujících lekcí je 2600 Kč.

Pokročilé 1

Pro tanečnice, které tančí 1-2 roky. Pokračovat budeme v rozšíření tanečního slovníku o nové prvky a kroky. Těšit se můžete hlavně na nové techniky koordinace a izolace, různé vrstvení prvků a více tance v prostoru. Taky nás bude čekat další ochutnávka tance s další rekvizitou a taneční styl ze širokého spektra orientálního tance. Ponoříme se i do dalších orientálních rytmů a kouzla hudby.

Chodili jste do jiného kurzu a nejste si jistí pokročilostí? Ozvěte se a lekci vyzkoušejte.

 • Začátek kurzu je 13.9.2018 a probíhá každý týden v 18:00.
 • Cena za 20 navazujících lekcí je 2600 Kč.
 • kurz je možné závazně rezervovat po zaplacení nevratné zálohy 500 Kc nejpozději týden před jeho začátkem, zbytek je splatný na první lekci v hotovosti nebo převodem před zahájením kurzu
 • zameškané lekce je možné nahradit na jiném současně probíhajícím kurzu a to max. 3 lekce za sezónu, nejde převádět do další sezóny
 • kurzovné se účastnicím vrací pouze z vážných zdravotních důvodů (nutno doložit zprávu od lékaře, vrací se částka zbývající do konce kurzu od doby doručení zprávy) nebo v případě, že kurz bude zrušen (vrací se poměrová částka za neuskutečněné lekce)
 • v případě, že kurz nemůžete dále navštěvovat z jakýchkoliv jiných důvodů, je možné sehnat za sebe náhradnici, nikoliv však vrátit kurzovné
 • pohodlné oblečení
 • dobrou náladu 🙂
 • v případě, že je třeba mít nějakou vlastní rekvizitu, je to napsané u popisu kurzu/semináře

Určitě! V případě, že bude lekce náročnější, než jste očekávali, budete trénovat odlehčenou verzi. Pokud je pro lekci potřeba mít konkrétní znalosti, je to vždy popsané v popisu kurzu.